ضد جوش گیاهی

  • 1398/09/03
  • 0 پیام
  • 230 بازدید

شکل دارویی: محلول موضعی 30 میلی لیتری ضد جوش گیاهی، فرمولـاسیونی مرکب از عصاره‌ی گیاهان مختلف با نام علمی Epilobium angustifolium L., Melaleuca alternifolia Cheel. L., Arctostaphylos uva-ursi L., Origanum vulgareمی باشد و به صورت محلول موضعی قابل استفاده است.

موارد مصرف

مؤثر در درمان آکنه ولگاریس، ضدجوش، ضدلک،، قابض، ضد التهاب، ترمیم آسیب‌هـای ناشی از مواجهه با  آفتاب، بیماری‌هـای قارچی پوست، التهابات پوستی (ناشی از هیستامین)، خاصیت آنتی-میکروبیال بدون تحریک بافت‌هـای حساس (برای سوختگی، بریدگی، آکنه و نیش‌هـا

مکانیسم اثر

عصاره‌ی درخت چای موجود در محلول موضعی ضدجوش گیاهی به دلیل خواص لیپوفیلیک به راحتی در پوست نفوذ میکند و چون یک آنتی بیوتیک فعال غشایی است، موجب تخریب دیواره‌ی سلولی میکروارگانیسم‌هـا شده و اثرات قوی ضد باکتریایی و ضد قارچی نشان میدهد و همچنین عفونت‌هـای سطحی پوست را از بین میبرد.
علـاوه بر این، عصاره‌هـای موجود در لوسیون ضدجوش گیاهی به طور مؤثری موجب مهار تولید ملـانین شده و باعث از بین رفتن لکه‌هـای به جا مانده از آکنه میشوند. همچنین فعالیت آنتی تیروزینازی و توانایی جذب اشعه‌ی UV این مواد از عوامل مهم کاربرد آن برای کاهش پلـاک‌هـای زرد متمایل به قهوه‌ای و تجمع رنگدانه‌هـای پوستی میباشند. لوسیون حاضر، همچنین به دلیل وجود ترکیبات تاننی، قابض بوده و باعث سفتی پوست میشود.از سوی دیگر، فلـاونوئیدهای موجود در این لوسیون از خواص ضد التهابی بالقوه‌ای برخوردار بوده و با ارائه‌ی اثرات ضدالتهابی و نیز آنتی اکسیدانی خود، موجب ترمیم سلول‌هـای آسیب دیده‌ی پوست شده و از  چروکیدگی و پیری پوست جلوگیری میکنند و انعطاف پذیری پوست را نیز  بهبود میبخشند.

دستور مصرف

روزی 2 بار مقدار کافی از محلول روی یک قطعه پنبه چکانده شده و روی موضع مورد نظر 
مالیده شود
برای سفارش و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

ارسال پیام


جستجو در بلاگ

گروه ها

لینک های سایت